Завдання для учнів 11 класу на 21 жовтня : 1) Виконати гімнастичні вправи.
2) Прочитати коротеньку інформацію про розвиток гандболу к Україні та підготувати коротеньку розповідь про відомого спорцмена-гандболіста.Історія розвитку українського гандболу, сучасний стан: Виникнення вітчизняного гандболу відноситься до початку ХХ століття і зв'язано з проникненням в Україну сокільськой системи фізичного виховання. Українському гандболу у 2009-му році виповниться сто років. Уперше гандбол з'явився в Харкові в 1909 р. Родоначальником українського гандболу з'явилася чеська гра "хазена", яка культивувалася в товаристві "Сокіл" як гімнастична гра.
І саме Україна запропонувала грати за схемою сім на сім, тоді як практично у всьому Радянському Союзі на майданчик виходили 22-а гравці. Ці історичні подробиці викладено в російськомовній книзі "Ступєні гандбола", яку презентувала федерація гандболу України. Український гандбол упродовж кількох десятиліть вважався еталоном у світі: збірна СРСР по два рази виборювала звання олімпійських чемпіонок (1976, 1980) та чемпіонок світу, а київський "Спартак" 13 разів вигравав Кубок європейських чемпіонів. Втім, всі ці здобутки пов'язували з роботою видатного тренера Ігоря Турчина, після трагічної смерті якого справи в цьому виді спорту пішли на спад. Зазначимо, наша команда, попри славні традиції та присутність гравців ще старої "турчинської" школи, так і не змогла жодного разу пробитися на Олімпійські ігри.
Щоправда, у 2000 році збірна України підтвердила свій неабиякий потенціал, ставши віце-чемпіоном Європи, а запорізький"Мотор" та київський "Спартак" успішно змагаються в єврокубкових турнірах.
Кілька років тому до керівництва національною командою повернувся досвідчений наставник Леонід Ратнер (багаторічний керманич одного із найкращих клубів СРСР - запорізького ЗІІ, під керівництвом якого молодіжна збірна Союзу 5 разів (!) виборювала звання чемпіонок світу). Склад сучасної збірної України: голкіпери - Наталія Борисенко ("Кометал", Македонія), Лариса Заспа ("Мотор", Запоріжжя); розігруючі - Оксана Сакада ("Агусін Алсе", Іспанія), Анна Сюкало ("Вац", Угорщина); лінійні - Яна Григолюнас ("Спартак", Київ), Ірина Шуцька ("Мотор"); напівсередні - Ірина Чернова ("Вашах", Польща), Катерина Рибіна ("Мотор"), Марина Вергелюк ("Крім", Словенія), Олена Цигиця ("Кометал"); крайні - Олена Яценко ("Крім"), Олена Радченко ("Кометал"), Наталя Даценко-Ляпіна ("Спартак"), Оксана Райхель ("Кометал"). В даний час гандбол заслужено іменується атлетичною грою, однаково популярною в чоловіків і жінок.
Коментарі
Дописати коментар